Kopiko - cukierki kawowe

Cukierki kawowe to chyba coś, w co każdy miłośnik dobrej kawy lubi się zaopatrzyć. Są malutkie, poręczne i możemy po nie sięgnąć w każdej chwili. Nie ważne czy siedzimy w tramwaju, w samolocie, na wykładzie czy w męczącej pracy i nie mamy czasu oraz możliwości zrobić sobie i wypić dobrą kawę – wtedy z ratunkiem przychodzą nam te małe, cudowne cukierki z kofeiną.

Cukierki kawowe kopiko są to twarde cukierki o mocno kawowym smaku oraz aromacie, które wyróżniają się tym, że zawierają prawdziwą kawę i też tak działają – pobudzające, niczym filiżanka dobrego espresso. Przede wszystkim to właśnie ekstrakt z ziaren kawy z wyspy Jawa oraz kofeina zawarta w cukierku orzeźwiają nas każdego dnia i dodają nam energii. To po prostu jest magiczna, mała kawa w cukierku.

Jeżeli chodzi o skład takiego kawowego cukierka to zawiera on w sobie: cukier, syrop glukozowy, olej roślinny (palmowy, kokosowy, w zmiennych proporcjach), ekstrakt kawowy – 4,9 procent, masło (z mleka), emulgator: lecytyny (soja), barwnik: E150d, sól, naturalny aromat kawowy. Składniki oznaczone pogrubioną czcionką mogą być alergenem dla alergików, dlatego jeśli jesteś alergikiem to zwróć na nie koniecznie uwagę!

Co do wartości odżywczej cukierków kawowych Kopiko to prezentuje się ona nastepująco:

Na sto gram wartość energetyczna wyrażona w kilodżulach i tak na 100 gram przypada 1824 kilodżuli. Natomiast jeżeli chodzi o kalorię to 100 gram takiego cukierka ma tylko 436 kalorii. Poziom tłuszczy też nie jest bardzo wysoki, ponieważ wynosi tylko 9,9 gram. W tych 9,9 gram znajdują się kwasy tłuszczowe nasycone – jest ich 7,6 gram. Jeśli chodzi o węglowodany to ich ilość wynosi aż 86, 2 gramy. Z czego same cukry w tych węglowodanach to 67,1 gram. Co do białka to jego zawartość jest równa 0,6 gram. Na koniec warto wspomnieć o soli, której znajduje się tam 0, 28 gram. Generalnie przyjmuje się, że referencyjna wartość spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej to 8400kJ/2000 kcal.

Sam produkt jakim są cukierki kawowe kopiko pochodzi i został wyprodukowany w Indonezji. Należy je przechowywać w chłodnym i suchym miejscu. Adres producenta odpowiedzialnego za produkcję to: PT Mayora Indah Tbk, PO box 6138, Dżakarta 11061, Indonezja. Natomiast adres importera to: AUGUST STORCK KG, D-13403 Berlin, Niemcy i Storck Sp. Z o.o., ul Prosta 70, 00-838 Warszawa.

Reasumując cukierki kawowe kopiko to sprawdzone i dobre słodkości, na które możemy sobie pozwolić za każdym razem, kiedy poczujemy nagły odpływ energii. Jest to doskonałe rozwiązanie, kiedy bardzo potrzebujemy dawki kofeiny, a nie mamy możliwości napić się nigdzie kawy.